SAM® CHEST SEAL

4 hodnocení
 
  • 1 z 3
 

SAM® Chest seal, tak dlouho očekávané hrudní krytí, které splňuje všechny požadavky na kvalitní okluzivní obvaz do taktického prostředí.

Dostupnost Na dotaz
879 Kč    
Kód produktu RC001
Značka SAM Medical Products
Kategorie CHEST SEALS
 

Popis

Sam® chest seal je nový okluzivní obvaz vytvořen pro ošetření otevřených poranění hrudníku známých také jako „sucking chest wounds“, které mohou vést k život ohrožujícímu stavu, který se nazývá tenzní pneumotorax. Toto je druhou vedoucí příčinou preventibilních úmrtí na bojišti. Klíčové vlastnosti Sam® chest seal zahrnují silnou adhezi a flexibilní konstrukci, která umožňuje obvazu přizpůsobit se ráně. Adhezivní vlastnosti byly testovány tak, aby nasimulovaly rozličná prostředí zahrnující adhezi na ochlupení, potu, krvi, přítomnost písku, ponoření do vody a déletrvající nalepení na pokožce. Hrudní krytí přilne i při extrémním chladu či horku. Další klíčovou výhodou silné adheze je možnost přemístit hrudní krytí. Sam® chest seal vyhovuje další vojenské potřebě, která zahrnuje krytí velkých raněných ploch a vysoce a rychle absorbujícím polštářkem pro vyčištění místa v okolí rány před samotnou aplikací hrudního krytí. S jeho ultimátním využitím ve všech možných bojových oblastech byl Sam® chest seal navržen i pro aplikaci pod nočním viděním. Jak samotné hrudní krytí, tak i obal mohou být vidět s využitím nočního viděním, což samozřejmě ulehčuje jeho aplikaci za nízké viditelnosti.

Specifikace

Uděleno CE pro evropskou unii schválen FDA sterilní hrudní krytí přilne bez ohledu na přítomnost krve, potu, ochlupení a písku přilnavost bez ohledu na způsob skladování tak, jak je definováno v „military standard 810g“ snadno aplikovatelný v bojových situacích poutka usnadňující odlepení adhezivního krytí minimální pravděpodobnost alergické reakce na adhezivní složku oválný tvar; 15/20cm vytváří okluzivní krytí, umožňuje únik vzduchu v případě nadzdvihnutí jedné ze stran krytí; znovu přelepitelný obal odolný proti probodnutí; lehký a odolný, dlouhá expirace, funkčnost přetrvávající při skladování a nošení ve složené podobě, vyroben pro snadné použití v podmínkách nízkého osvětlení, balení obsahuje dvě hrudní krytí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.